Peter Lynch

“Hisse senetlerinde para kazanmanın gerçek anahtarı, onlardan korkmamaktır.”

Amerikalı bir yatırımcı ve yöneticidir. Lynch, Fidelity Investments’ın Magellan Fonu’nun yöneticisi olarak çalıştı ve bu fonun performansını yükselterek birçok kişinin dikkatini çekti. Lynch, yatırım kariyerinin yanı sıra yazıları ve kitaplarıyla da tanınmaktadır. Örneğin, “One Up on Wall Street” ve “Beating the Street” gibi kitapları bulunmaktadır. Lynch, yatırım stratejisi olarak “düşük maliyetli büyüme hisseleri” konseptini benimsemiştir ve bu strateji sayesinde Magellan Fonu’nun performansını artırmıştır.

1977 ile 1990 yılları arasında Fidelity Investments’ta Magellan Fonu’nun  yöneticisi olarak Lynch, ortalama %29,2 yıllık getiri elde etti,  sürekli olarak S&P 500 borsa endeksinin iki katından fazla ve onu dünyanın en iyi performans gösteren yatırım fonu yaptı. dünya. 13 yıllık görev süresi boyunca, yönetilen varlıkları 18 milyon ABD dolarından 14 milyar ABD dolarına yükseldi.

Kişisel yardım ve hayırseverlik için Lösemiden hayatını kaybeden eşi ile Lynch vakfını kurmuştur. Değeri 125 milyon dolar olan Lynch Vakfı,  eğitimi, dini kuruluşları, kültürel ve tarihi kuruluşları, hastaneleri ve tıbbi araştırmaları desteklemektedir.

Lync’in şu anki portföyü 35 firmadan oluşuyor. Önem derecesine göre ilk 10 yatırımı aşağıdaki gibidir;

 

Şirket hissesi Alış fiyatı
1 AllianceBernstein Holding LP $40.88
2 Buckle Inc $43.16
3 Ethan Allen Interiors Inc $28.74
4 Insteel Industries Inc $28.21
5 Investors Title Co $152.41
6 Meridian Corp $34.05
7 HeadHunter Group PLC $15.03
8 San Juan Basin Royalty Trust $11.64
9 Arch Resources Inc $155.52
10 Innovative Industrial Properties Inc $116.76

E-bültene abone olun.

Abone olun, gelişmeleri mail üzerinden takip edin.

E-bülten aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti.
Lütfen yeniden deneyin.

Continue Reading

İletişim

İletişim

Borsa yatırımlarımız, dijitaldeki ortak projelerimiz ve Afterfaang’in diğer faaliyetler alanları konusunda konuşmak ve bizimle tanışmak isterseniz bir kahve buluşması için lokasyonu ve zamanı netleştirmemiz yeterli.