CloudFlare, işletmelere bulut teknolojileri üzerinde çeşitli dijital çözümler sunan bir teknoloji şirketidir. Son yıllarda birçok iş modelinin ve sürecin dijital dünyaya taşınması sonucu doğan ihtiyaçlara yanıt veren Cloudflare, verilerin toplanması, işlenmesi ve çıktıya dönüşmesi anlamında süreçlere pratik çözümler sunan bulut teknolojiler alanında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.

2009 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan Cloudflare, genel bulut, özel bulut, şirket içi, hizmet olarak yazılım uygulamaları (SaaS) ve IoT cihazları dahil olmak üzere entegre bulut tabanlı güvenlik çözümleri sağlıyor.

Cloudflare, bulut hizmetlerinde AB güvenlik standartlarını yerine getirdi

Cloudflare, güvenilir ekosistemin etkisini artırmaya yardımcı olmak ve daha fazla kuruluşu, GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) uyumlu bulut hizmetlerini benimsemeye teşvik etmek için 2022 Mayıs ayında AB Bulut Davranış Kuralları (EU Cloud CoC) Genel Kurulu’na katıldı. Aynı dönemde Cloudflare ayrıca, Almanya’daki Federal Bilgi Güvenliği Ofisi tarafından tanıtılan iki yeni bulut güvenliği sertifikası ISO/IEC 27018:2019 ve C5 – Bulut Bilişim Uyumluluk Kriterleri Kataloğu aldığını duyurdu.

AB Bulut Davranış Kuralları, Avrupa bulut bilişim pazarına güven ve şeffaflık getirerek kuruluşların bulut hizmetlerini GDPR uyumlu sağlayıcılardan tedarik etmesine yardımcı oluyor. Daha da önemlisi, Avrupa Veri Koruma Kurulu’nun olumlu görüşünün ardından AB Bulut Davranış Kuralları, Belçika Veri Koruma Kurumu tarafından tamamen onaylandı. Onay sonrası, Cloudlflare’in tüm bulut hizmeti katmanlarını AB uyumluluğunu sağlarken akredite izleme kuruluşu SCOPE Europe tarafından denetlenecek.  Cloudflare, tamamladığı sertifikasyon süreçleriyle küresel ağı ve en yüksek veri koruma standartlarını destekleme konusundaki güçlü kararlılığını, kullanıcıların veri koruma endişelerini ortadan kaldırarak kıta genelinde bulut hizmetlerinin benimsenmesini hızlandırmayı planlıyor.

Küresel büyüme ağına Dubai’yi de ekledi

Daha iyi bir İnternet oluşturmaya yardımcı olan güvenlik, performans ve güvenilirlik çözümleri üreticisi Cloudflare, büyüyen EMEA operasyonlarını daha da desteklemek için Orta Doğu’daki ilk ofisini Dubai’de açtığını duyurdu.

Londra’daki EMEA (Gelişmekte olan ülkeler) merkezine ek olarak Münih, Paris ve Lizbon’daki ofislerinin ardından Dubai’deki ofis yatırımıyla birlikte Cloudflare’in Orta Doğu ve Türkiye’de büyüyen varlığının desteklenmesi hedefleniyor. Cloudflare’nin Dubai merkezli ekibi, şirketin marka bilinirliğini artırmasına, müşteriler edinmesine ve desteklemesine ve yeni yetenekler kazanmasına yardımcı olacak.

Cloudflare’in  anavatanı ABD’deki San Francisco, CA, Austin, TX, Champaign, IL, Seattle, WA, New York, NY, San Jose, CA, Washington, D.C., ofislerine ek olarak Pekin ve Singapur, Sidney, Tokyo ve de son olarak Dubai’de ofisleri bulunuyor.

Bulut tabanlı zengin ürün ve hizmet yelpazesi

Cloudflare, teknoloji, sağlık, finansal hizmetler, perakende gibi sektörlerin yanı sıra kar amacı gütmeyen kurumlar ve kamusal kurumlara hizmet veriyor. Oldukça geniş hizmet ve ürün yelpazesine sahip olan Cloudflare, dijital dünyanın avantajlarından yararlanmak isteyen kurumsal firmaların ihtiyaçlarına uygun bulut tabanlı çözümler sunuyor.

Bulut hizmetlerine destek olarak şirketin sunduğu güvenlik ürünleri, bulut güvenlik duvarı, bot yönetimi, DDOS koruması, IoT, SSL/TLS sertifikaları, güvenli kaynak bağlantısı ve hız sınırlama çözümlerinden oluşuyor. Akıllı yönlendirmenin yanı sıra içerik, mobil ve görüntü optimizasyonu sağlayan performans çözümleri de bulunuyor. Yük dengeleme, her noktaya yayın ağı, sanal omurga, DNS, DNS çözümleyici, çevrimiçi ve sanal bekleme odası çözümlerinden oluşan güvenilirlik çözümleri de şirketin sunduğu hizmetler arasında. Ayrıca şirketleri, kullanıcıları, cihazları veya konumları, ağa bağlayan rampalar da dahil olmak üzere verileri koruyan, inceleyen ve ayrıştıran ürünler olan filtreler de Cloudflare dahili altyapı çözümleri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca sunucusuz bilgi işlem, programlanabilir ağ, web sitesi geliştirme, alan kaydı, Cloudflare uygulamaları, analitik ve veri yerelleştirme yönetimi gibi geliştirici tabanlı çözümler sunuyor.

E-bültene abone olun.

Abone olun, gelişmeleri mail üzerinden takip edin.

E-bülten aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti.
Lütfen yeniden deneyin.

Continue Reading

İletişim

İletişim

Borsa yatırımlarımız, dijitaldeki ortak projelerimiz ve Afterfaang’in diğer faaliyetler alanları konusunda konuşmak ve bizimle tanışmak isterseniz bir kahve buluşması için lokasyonu ve zamanı netleştirmemiz yeterli.