ABD merkezli dünyanın önde gelen 3 boyutlu metal ve karbon fiber baskı sağlayıcısı şirketlerinden biri olan Desktop Metal, mühendisler, tasarımcılar ve üreticiler için erişilebilir çözümler sunuyor. 2015 yılında kurulan Desktop Metal, tasarım ve üretim ekiplerinin prototip oluşturmadan seri üretime kadar metal parçaları üretme ve 3D baskı metal parçalarını üstün teknoloji ile yeniden tanımlıyor. Dekstop Metal’in sunduğu teknolojiler, malzeme bilimi, donanım ve yazılım mühendisliği ve tasarım disiplinleri etrafında inşa edilmiştir.

2015 yılında start-up olan kurulan genç bir şirket olan Dekstop Metal, Google, BMW, Lowe’s ve Kleiner Perkins Caufield & Byers gibi dünyaca ünlü şirketlerden topladığı yatırımlarla kısa sürede yaklaşık 100 milyon dolarlık öz sermaye fonu oluşturmayı başardı.

Desktop Metal, başta Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya-Pasifik gibi birçok coğrafyada faaliyet gösteren  mühendisler, tasarımcılar ve üreticiler için katmanlı imalat teknolojilerinin üretimi ve satışı alanında uzmanlaştı.

ExOne  satın almasıyla robotik kol pazarında konumunu güçlendirdi

Dekstop Metal, robotik kollara sahip üretim bantları alanındaki konumunu 2021 yılının son günlerinde açıkladığı ExOne satın almasıyla güçlendirdi. ExOne’ın en son ürünü olan S-Max Flex robotik 3D yazıcı, satın alma sonrası sıfırdan tasarlanmış yeni bir sistem olarak piyasaya sürüldü. S-Max Flex’in piyasaya sürülmesi, Desktop Metal’in, bağlayıcı püskürtme gibi erişilebilir, alan çapında 3D baskı teknolojileri aracılığıyla, belirli, yüksek performanslı malzemeler ve hedefli uygulamalarla entegre, Katmanlı İmalat 2.0’ın yaygın bir şekilde benimsenmesini agresif bir şekilde teşvik etme konusundaki temel stratejisini yansıtıyor. Desktop Metal’in misyonunun arkasında, artan tasarım esnekliğinden, azaltılmış israftan ve tedarik zincirlerini riske atmadan daha fazla finansal tasarruftan yararlanmasına yardımcı olma arzusu yatmaktadır.

ExOne’ın satın alınmasıyla tasarlanan bu ürünün rakiplerinden en önemli farkı, hareket kontrolü için geleneksel bir robot kolu içeren ve yapı ile birlikte büyüyen otomatik bir teleskopik iş kutusuna yazdırmak için Desktop Metal’in gelişmiş Tek Geçişli Püskürtme (SPJ) teknolojisinden yararlanan aerodinamik bir baskı stratejisini kullanmasıdır.

Desktop Metal portföyündeki diğer bir marka olan Forust, geleneksel ahşap atık akışlarından yan ürünleri otomotiv iç mekanları veya gitarlar gibi lüks tasarımlara dönüştürmek için üreticilere önemli destekler sağlıyor.

Dekstop Metal’in sunduğu çözümler neler?

Otomotiv başta olmak üzere ağır sanayide kullanılan tasarım teknolojilerine yoğunlaşan Desktop Metal,  havacılık, sağlık ve dişçilik, tüketici ürünleri, ağır sanayi, makine tasarımı ve araştırma ve geliştirme sektörlerine hizmet veriyor.

Dekstop Metal’in sunduğu endüstriyel üretim çözümleri arasında orta hacimli bir bağlayıcı püskürtme platformu olan Shop System, seri üretim bağlayıcı jet 3D baskılı metal, seramik veya kompozit parçalar, dengeleme hızı ve kalitesi için X serisi platformlar bulunuyor.  Şirketin endüstriyel çözümlerine ek olarak ofis metal 3D baskı sistemi olan Studio System ve bir masaüstü 3D yazıcı sunan Fiber platformu da yer alıyor.

Son kullanım fotopolimer parçaların endüstriyel, yüksek sıcaklıkta üretimi için tasarlanmış Xtreme 8K platformu da şirketin sunduğu son teknoloji çözümlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sanayide kullanılan bu teknolojilerle birlikte diş hekimleri için tasarlanmış 3D baskı sunan Einstein serisi; hassas uygulamalarda hacimli üretim için tasarlanmış bir dizi gelişmiş DLP yazıcı modeli olan P4K platformu da en çok talep gören tasarım ürünleri arasında sayılabilir.

Ayrıca, Dekstop Metal Envision One platformu; son kullanım fotopolimer parçaların yüksek hacimli üretimi için patentli teknolojiler sağlıyor.   Mücevher sektöründe tasarımlar için kullanılan D4K Pro platformu, dijital döküm çözümü sunan S-Max platformu ve Robotik 3D baskı çözümleri sunan Robotik Katmanlı Üretim veya RAM platformu diğer Dekstop Metal hizmetlerini oluşturuyor.

Ayrıca şirket, dijital döküm uygulamalarında prototipler ve küçük seri üretim için giriş seviyesi bir çözüm olan S-Print çözümü sunuyor. Ayrıca şirket, bağlayıcı püskürtme malzemeleri, DLP ve CDLM fotopolimer reçineleri, BMD malzemeleri, mikro-AFP malzemeleri ve biyo-baskı malzemeleri sağlıyor.

E-bültene abone olun.

Abone olun, gelişmeleri mail üzerinden takip edin.

E-bülten aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti.
Lütfen yeniden deneyin.

Continue Reading

İletişim

İletişim

Borsa yatırımlarımız, dijitaldeki ortak projelerimiz ve Afterfaang’in diğer faaliyetler alanları konusunda konuşmak ve bizimle tanışmak isterseniz bir kahve buluşması için lokasyonu ve zamanı netleştirmemiz yeterli.