Yapay zeka, sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi teknolojilerin desteklediği robotik yazılımlara ilgi her geçen gün artıyor. Nesnelerin yeteneklerini artıran ve birbirileriyle iletişim kurabilecek düzeye geldiği günümüzde robotik alanında yazılım üreticisi firmaların başında UiPath geliyor. UiPath, Robotic Process Automation (RPA), Türkçe karşılığı olarak robotik süreç otomasyonu için tasarlanmış bir platform olan UiPath Studio’nun da geliştiricisidir.

UiPath, 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,3 milyar dolar değerleme ile ABD’de New York Borsası’nda hisselerini halka açtı. Şirketin halka arz sonrası 30 milyar dolara kadar yükselen pazar değeri hisse senedi piyasalarında yaşanan düşüşlerin de etkisiyle 12 milyar dolar civarına indi.

UiPath, otomasyon liderliğini güçlendirecek yeni nesil UiPath Otomasyon Bulutu robotlarını duyurdu

Küresel kurumsal otomasyon yazılımı sektörünün en güçlü markalarından biri olan UiPath, ses getiren UiPath, 2022 yılı Mayıs ayında 2022.4 platform sürümünün güçlü yeni yeteneklerinin yanı sıra Otomasyon Bulut Robotlarını tanıttı. Platformun yeni sürümünde, işletmelere hızlı ve doğru sonuçlar elde etmek için daha da kapsamlı bir otomasyon temeli sağlanıyor. Ayrıca yeni SaaS robotları, geliştiricilerin otomasyonları, üst düzey güvenliği ve yönetişimi nasıl oluşturduğunu basitleştiren ve otomasyona erişimi Mac’e genişleten ek özelliklerle birlikte, şirketlerin otomasyona erişimini derinleştiriyor.

UiPath Otomasyon Bulut Robotları nasıl çalışıyor?

UiPath Automation Cloud™’da barındırılan SaaS robotları, müşterilerin bilişim teknolojileri, kaynak veya altyapı olmadan anında gözetimsiz robotları dağıtmasına olanak tanıyacak. VM Automation Cloud Robot, Automation Cloud’da isteğe bağlı olarak oluşturulan bir Windows sanal makine olarak karşımıza çıkıyor. Müşterilerin yazılımlarını ve konfigürasyonlarını birleştirebilen ve gerektiğinde ölçeklenebilen gözetimsiz bir robot sağlıyor. Yeni Sunucusuz Otomasyon Bulut Robotu, seçilen otomasyon işlerini talep üzerine anında ve güvenli bir şekilde çalıştıracak olan “olduğunuzda hazır” robot havuzunun bir parçasını oluşturuyor. Basit tarayıcı tabanlı erişimle Windows, Mac veya Linux kullanıcıları, çalışmalarını Automation Cloud Robots’a gönderebilir ve Automation Cloud’da hemen çalıştırabiliyor.

UiPath Platform 2022.4 sürümünde kullanıma sunulan yeni özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

Sürtünmesiz geliştirme: Daha hızlı performans, genişletilmiş entegrasyon seçenekleri ve düşük kod araçları ve şablonları ile bu sürüm, geliştirme sürecindeki sürtünmeyi ve karmaşıklığı ortadan kaldırıyor. Otomasyon uzmanları artık tetik tabanlı otomasyonları hızla geliştirmek için UiPath Entegrasyon Hizmetinin gücünden yararlanabilir; Slack, Salesforce Marketing Cloud, Mulesoft ve diğerleri gibi yaygın uygulamaları içeren süreçleri otomatikleştirmek için 40’tan fazla API tabanlı bağlayıcıya erişim; ve UiPath Uygulamalarındaki yeni kontroller ve şablonlarla uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmak için özel kodlamayı azaltacak.

MAC kullanıcıları için de UiPath desteği: Mac kullanıcıları ilk kez API ve web otomasyonunun yanı sıra UiPath Assistant desteği alıyor. Linux robotları artık uzun süreli iş akışlarını destekleyerek platformlar arası çalıştırabilen otomasyonları genişletiyor. Automation Center of Excellence liderleri, programlarını daha fazla kullanıcıya yaymalarına ve ölçeklendirmelerine yardımcı olabilecek yeni bir araç olan Automation Launchpad’in ön izlemesini yapabilecek. Kullanıcılar, UiPath Marketplace ve Assistant’taki çeşitli görevler için çok geniş bir dizi kullanıma hazır otomasyondan yararlanacak.

Gelişmiş Güvenlik ve Uyumluluk: 2022.4’teki güvenlik ve uyumluluk yükseltmeleri, UiPath bulut çözümünün güvenle benimsenmesini kolaylaştırmak için artık SOC 2 ve Automation Cloud™ HIPAA onayı kapsamındaki her UiPath hizmetini içeriyor. Yalnızca yönetilen cihazların kullanılmasını sağlamak için kullanıcıları yönetmek için genişletilmiş rol tabanlı kontroller ve koşullu erişim için BT yönetişimi ile hem kullanıcı hem de cihaz erişim kontrolleri güçlendiriyor.

E-bültene abone olun.

Abone olun, gelişmeleri mail üzerinden takip edin.

E-bülten aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti.
Lütfen yeniden deneyin.

Continue Reading

İletişim

İletişim

Borsa yatırımlarımız, dijitaldeki ortak projelerimiz ve Afterfaang’in diğer faaliyetler alanları konusunda konuşmak ve bizimle tanışmak isterseniz bir kahve buluşması için lokasyonu ve zamanı netleştirmemiz yeterli.