Dünyada uzay turizmine odaklanan öncü şirketlerden biri olan Virgin Galactic, 2004 yılında ünlü İngiliz milyarder Richard Branson tarafından kuruldu. Branson’ın dünyanın en zengin insanları arasında yer almasını sağlayan Virgin markasının, uzay turizmine odaklanan son temsilcisi olan Virgin Galactic’in misyonunu, insanların atmosferi dışında uzay gezintisi yapmasını olanaklı hale getirmek olarak tanımlıyor. Virgin Galactics, 20 yıllık çalışmalarının ardından 2022 yılı içerisinde uzaya ilk yolcularını taşımayı planlıyor.

Virgin Galactic, uzay seyahatlerini kendi geliştirdiği VSS Unity isimli uzay aracı ile gerçekleştirecek. Tüm geliştirme ve test süreci tamamlanan VSS Unity, şirketin kurucusu Richard Branson’ı 11 Temmuz 2021 tarihinde uzay yolculuğuna taşımıştı. Bu seyahat uzay turizmi açısından sektörde çok önemli bir kilometre taşı olarak gösteriliyor. Virgin Galactic’in VSS Unity dışında uzay yolculuğu için tasarladığı ve görücüye çıkan VSS Imagine ile üzerinde çalışmaya devam ettiği VSS Inspire isimli 2 yeni aracı daha bulunuyor.

Virgin Galactic, 2022 yılı içerisinde test uçuşlarından sonra gerçekleştirmeyi planladığı ilk ticari uzay seyahatleri için bilet fiyatları 450 bin dolar olarak açıklandı. Son haberlere göre, uzay seyahati deneyimi için aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı 1.000’e yakın yolcu adayı bulunuyor.

150 bin dolar peşin; 300 bin dolar uçuştan önce ödenecek

Uzay seyahati için bilet almak isteyen yolcular 450 bin dolar olarak açıklanan uçuş biletinin 150 bin dolarlık kısmını hemen öderken kalan 300 bin dolarlık kısım ise uçuştan önce tahsil edilecek.

Virgin Galactic, 2022 yılının Şubat ayında başladığı uzay uçuşu rezervasyonlarını yapan yolcu adaylarına, uzay uçuşunun heyecanın artırmak ve yeni bir boyut kazandırmak için tasarlanan Geleceğin Astronotları (Future Astronaut) topluluğuna ücretsiz üyelik imkanı da sunacak. Üyeler, uzay uçuşlarını beklerken parayla satın alınamayan deneyimlere, etkinliklere, gezilere ve uzaya hazırlık etkinliklerine erişimin keyfini çıkaracaklar.

E-bültene abone olun.

Abone olun, gelişmeleri mail üzerinden takip edin.

E-bülten aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti.
Lütfen yeniden deneyin.

Continue Reading

İletişim

İletişim

Borsa yatırımlarımız, dijitaldeki ortak projelerimiz ve Afterfaang’in diğer faaliyetler alanları konusunda konuşmak ve bizimle tanışmak isterseniz bir kahve buluşması için lokasyonu ve zamanı netleştirmemiz yeterli.